• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/caydil?fref=ts

2009 YAZ OKULU

 


        Çay-Dil Yabancı Dil Kursu yaz okulu programında öğrencilerimizin hem fiziksel, hem zihinsel, hem de yabancı dil becerilerini geliştirmek amacıyla haftanın 5 gününü kapsayan bir program hazırlamıştır.

 
        Yaz okulu programı 2 dönem halinde ( 15 Haziran / 17 Temmuz   -  20 Temmuz / 21 Ağustos), haftanın 5 günü olup tüm İlköğretim öğrencilerini kapsamaktadır.
 
  • Pazartesi: 3 Saat Yüzme Dersi Kıncı Petrol Ve Dinlenme Tesisleri Servisle Ulaşım.
  • Salı: 2 Saat İngilizce Dersi Çay-Dil Yabancı Dil Kursu Kurum Binasında
  • Çarşamba: 3 Saat Model Uçak Kursu İlçe Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Binasında
  • Perşembe: 2 Saat İngilizce Dersi Çay-Dil Yabancı Dil Kursu Kurum Binasında
  • Cuma: 3 Saat Basketbol Kursu İlçe Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu
 

Toplam: 15 Saat Yüzme Kursu

              20 Saat İngilizce Kursu

                  15 Saat Model Uçak Kursu

                  15 Saat Basketbol Kursu

     Toplam 65 Saat 5 Hafta Yaz Okulu Programı

  \"
  Program boyunca 15 saat süren yüzme kursunda; yüzmeye yeni başlayanlar ve yüzmeyi bilip ilerletmek isteyen öğrencilere yönelik iki grup halinde olacaktır. Gruptaki öğrenciler sertifikalı yüzme öğretmenleri tarafından belirlenecektir. Yüzme dersleri pazartesi günleri 3 saat Kıncı Petrol Ve Dinlenme Tesislerinde yapılacak olup ulaşım servisle sağlanacaktır.
\"
 Program boyunca 20 saat süren İngilizce dersinde öğrenciler kendi gruplarına göre sınıflara ayrılacaklardır. İngilizce dersleri Salı ve Perşembe olarak haftada iki gün olup, Salı günü 2 saat dinleme, yazma, okuma ve konuşma dersleriyle pratiğe yönelik Genel İngilizce dersleri, Perşembe günü ise 2 saat, bitirdikleri sınıfın İngilizce müfredatında yer alan gramer konuları tekrar ederek İngilizce temelleri güçlendirilecektir. 2. ve 3. sınıflara 4. sınıf müfredatı anlatılacaktır. Dersler Çay-Dil Yabancı Dil Kursu Kurum Binasında yapılacaktır. 

\"  \"
 

  Program boyunca 15 saat sürecek olan Model Uçak Kursunda öğrencilerimizin el becerilerini geliştirmek ve zihinsel aktivitelerle pratik zekalarını geliştirmek amaçlanmıştır. Model Uçak kursu haftada 3 saat Çarşamba günleri ilçe gençlik ve spor müdürlüğü binasında deneyimli öğretmenler eşliğinde yapılıp son hafta öğrencilerin yaptığı model uçaklarla uçurtma şenliği düzenlenecektir.

 \" \"

  Program boyunca 15 saat sürecek olan basketbol kursunda bu sporun kuralları ve turnike, asis, pas gibi teknikleri öğretilmesini kapsamaktadır. Basketbol kursu haftada 3 saat Cuma günleri İlçe Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Binasında deneyimli Beden Eğitimi öğretmenleriyle yapılacaktır.