• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/caydil?fref=ts

ALMANCA KURSU

Almanya Yeni Göç Yasası ve Aile Birleşim Vize Sınavı 

               

   

  Almanya Federal Meclis’te kabul edilen yeni yasa gereğince Almanca anlaşabilme zorunluluğu öngörülüyor. Almanca bilgisi vize başvurulularında aranacaktır. Bu nedenle Aile birleşimi zorlaşacak ve Alman vatandaşları da eşlerini kolayca getiremeyecek. İkamet yasası ile ilgili yapılan köklü reformlar dolayısıyla Almanya’daki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılara henüz vize talebinde bulunurken kendi ülkesinde basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenlemeyle, kişilerin en azından basit bir şekilde de olsa Almanca dilinde iletişim kurarak toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.
             Basit Düzeyde Almanca bilgisiyle somut olarak Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin”        A–1  ( Start Deutsch 1) düzeyindeki bilgi seviyesi kastedilmektedir.
                Çay-Dil Eğitim Merkezi bu süreçte sıfırdan başlayıp pasaportunuzu elinize alıncaya kadar geçen süre içerisinde sizlere yardımcı olmaktadır.
                Kurumumuzdaki Almanca kurslarımız, 2008 yılından beri Alman konsolosluğunun Aile Birleşimi vizesi için talep ettiği A1 düzey Almanca sertifikasına yönelik yapılmaktadır.

           

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

           Soru 1 Sizin verdiğini belge yeterli mi?

 
           Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Şubesine bağlı olmasına rağmen, verebilmekte olduğumuz kurs bitirme ve katılım belgelerini Alman Konsolosluğu kabul etmemektedir. Konsolosluk sadece Alman Kültür Merkezlerinin yapmış olduğu sınav sonucunda verilen 100 üzerinde 60 ile geçmiş olan belgeleri kabul etmektedir. Bu nedenle kumrumuzda ki Almanca eğitimi Alman Kültür Merkezinin yapmış olduğu sınavlara yöneliktir.
 

Soru 2 Alman Kültür Merkezi sınavlarında ne soruyor?

           Alman Kültür Merkezlerinde yapılan sınavlar 4 temel beceri dediğimiz okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin test eden bir sınavdır. Her kursiyer bu 4 farklı beceriden sınava tabi tutulmaktadır.

           Soru 3 Sınavı geçtikten sonra ne yapmalıyım?

 
           Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Biz ÇAY-DİL YABANCI DİL KURSU olarak sınavdan önce ve sınavdan sonra tüm randevu ve vize işlerinizi takip edip, Almanya vizesi vurulmuş pasaportunuzu size teslim ediyoruz.

           Soru 4 Kaç saatlik bir programla sınavı geçebilirim?

 
           Kur programlarımız en fazla 10 kişilik gruplar halinde, 4 ay (16 hafta) içerisinde toplam 144 ders saatte verilmektedir. Kursiyere  %10 devamsızlık barajı aşılmadığı takdirde sınavı geçme garantisi veriyoruz.

          Soru 5 Ne kadar sürede vizemi alabilirim?

 
           Kur programına devam eden bir kursiyerle 4 aylık eğitimin sonunda topluca; eğitmenler eşliğinde Ankara daki sınava gidilir. Sınav sonucu en geç 3 gün içinde açıklanır bu süreçten sonra vize randevusu alınır ve yaklaşık 3 aylık bir bekleme süresinden sonra toplam 7 ayda vize gelir.
           Not: 3 Aylık bekleme süresi evlenen bireylerin ilk evliğini olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir.

           Soru 6 En kısa sürede nasıl vizemi alabilirim?

 
           ÇAY-DİL YABANCI DİL KURSU olarak sizlere kur programının yanı sıra kısa sürede vizeye ihtiyacı olanlar için özel program sunmaktayız. Bu programda 2 ay da toplam 72 saatlik özel ders programı ve en fazla 2 ay vize bekleme süresi ile toplam 4 ayda vizeniz gelir.

           Soru 6 Neden ÇAY-DİL YABANCI DİL KURSU?

 
           Çünkü ÇAY-DİL YABANCI DİL KURSunda ki eğitmenler Alman Kültür Merkezinin belirli periyotlarda yapmış olduğu seminerlere katılıp, merkezin soru stilleri ve konuları hakkında bilgi sahibidirler.
          Çünkü ÇAY-DİL YABANCI DİL KURSU sizlere sadece A1 düzeyinde Almanca eğitimi vermiyor bunun yanında aile birleşimi vizesi almanız için
  •      Sınav randevularınızı sizin adınıza alıyoruz. 
  •      Sınava eğitmenlerimiz eşliğinde topluca gidiyoruz 
  •     Pasaport işlemlerinde gerekli evrakların ve başvuruların takibini yapıyoruz.
  •     Vize randevularınızı alıyoruz.
  •     Vize için gerekli evrakları hazırlıyoruz.
  •     Vize için Almanya da yaşayan eşle ilgili evrakları hazırlıyoruz.    
           Kısacası bu süreç içerisinde bu konuda uzman kadromuzla her zaman yanınızdayız.
           Bizimle irtibata geçmek için:
           (90) (372) 615 00 62 tel numarasından ya da
           info@caydil.com e mail adresinden ulaşabilirsiniz.
          ÇAY-DİL YABANCI DİL KURSU

          Çay Mahallesi İnönü Meydanı Bayraklı Sokak No:2 Çaycuma Zonguldak